Gaszenie pozaru english

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje to najciekawszy także niezwykle znany środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią decydują. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co działa z wodą. Z kolei proszki gaśnicze mają najwyższe wykorzystanie. W relacje od posiadanego składu potrafią być polecane do gaszenia prawie całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich największy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale robi swoje zamierzenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne życie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie stanowić kierowana w wypadkach płonięcia tych jednych produktów. Zasadnicza różnica między parą i wodą polega na tym, że wodę można obracać w którymkolwiek miejscu, a parę jedynie w zamkniętych miejscach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych pomieszczeniach działanie pary ujawnia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów potrzebna jest nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do innych substancji, a jeszcze prawdy ich grania i przekazywania w region pożaru.