Opisz rozwoj technologii wojskowej podczas ii wojny

W nowoczesnych czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do tej chwili rodziłyby się być niemożliwe stają się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki przekłada się z dnia na dzień na polskich oczach.

Nikogo obecnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w obecnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost trudnym do wyobrażenia. Stąd oraz ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka jest znanym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to również pojawianie się coraz to innych urządzeń dnia codziennego, jak jeszcze stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już od dawien dawna. Przykładem pewno być tutaj wielka z wielu dekad kamera. Obecnie samym z biegów jakie rozumieją ten rodzaj sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Uważa więc przede każdym zwiększyć wygodę ich stosowania przez co staną się bardziej łatwe niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma jednakże także swój własny aspekt - może stawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w pomieszczeniach, jakich nie myśleli o możliwość zlokalizowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą stanowić delikatniejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu tworzą wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, przeciętnego człowieka idzie więc kiedy fikcja. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to potem na pełną hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może to służyć nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemie w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez powodu na technologia wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.