Urzadzenie diagnostyczne autocom

Goji creamGoji cream Μια αποτελεσματική φυσική αντιρυτιδική κρέμα ενάντια στα σημάδια γήρανσης

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klas układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego użycie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, które potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego modelu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego przygląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i przestrzeganie go na dodatkowym ekranie, a i pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak a do celów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.